інтерв'ю
Інтерв'ю з Аліною Смишляк-Бородою
Follow us:
ІНТЕРВ'Ю
Успіх у житті та бізнесі цілком залежить від самої людини
Інтерв'ю з Вікторією Бояриною
Follow us:
Це завжди дуже відповідально. Ну а зараз це просто відповідально втричі більше. Додалися воєнні ризики, які необхідно враховувати в роботі, відповідальність компанії як частинки української бізнес-дипломатії, що несе українські сенси в світ. Можу сказати, що зараз ми всі стали в рази зібраніші, уважніші, напруженіші, нас всіх можна порівняти із тонкою натягнутою струною, так мені здається.
Щодо того, як війна вплинула на український бізнес, то об’єктивно — а хіба нам колись було легко за 30+ років трансформації із пострадянської республіки у європейську країну? Тож, радикально для бізнесу нічого не змінилось, просто середовище, контекст, в яких ми діємо, сталі ще складнішими, ще більш непрогнозованими. Проте, бізнесам доводиться весь час підлаштовуватися, враховувати все більше нюансів, ставати більш чесними з собою. Їм, як і всьому суспільству, необхідно нарешті навчитися долати комплекс жертви, переставати експлуатувати тему жалості до себе.
Плюс бізнесам зараз необхідно вчитися використовувати бізнес-дипломатію, культурну, інтелектуальну дипломатію — будь-які види soft power. Особливо зараз, коли ми бачимо кризу традиційних політичних, лобістських, військових інструментів, стає зрозумілим, що soft power продовжує працювати. Це важко, це не дає швидких, помітних результатів, але це працює і це потрібно робити. Бізнесам необхідно весь час нагадувати світу, що у нас йде війна і вона є світовою відповідальністю!
Kormotech позиціонує себе як сімейний бізнес, екосистему, де в центрі — повага до людей і тварин. Розкажіть трохи більше — що мається на увазі? Що це значить для працівників компанії?
Для початку поясню, що таке сімейний бізнес. В Україні, коли говориш «сімейний», то одразу зіштовхуєшся з тим, що негативні конотації ще не подолані. Проте, у світі сімейний бізнес — це бізнес, який передається з покоління в покоління всередині однієї родини, де саме представники родини зберігають вирішальний вплив при прийнятті рішень. Наприклад в Європі є нормальним, коли бізнес сьогодні належить одній родині вже в 6-7, а часом і в 10-му і більше поколінні. В Україні це історія нова, адже у нас через радянський період підприємницька традиція була перервана. Тож зараз українські підприємства переходить максимум у друге-третє покоління власників і культура сімейного бізнесу у нас активно формується.
Такий бізнес має низку переваг перед бізнесом звичайним, бо сімейний характер накладає певний відбиток як на корпоративну, так і на управлінську культуру. Сімейний бізнес не мислить лише категоріями сьогоднішнього прибутку, він замислюється про стійкість, сталість, безпечний трансфер до наступних поколінь, орієнтується на трішки довші горизонти. Крім того, корпоративна культура в сімейних бізнесах органічніша, вона не насаджується згори, вона не є штучною. Люди тут безпечніше себе почувають, вони наче приходять в родину. Здебільшого ще на етапі працевлаштування співробітники відбираються по цінностях і залишаються тут надовго. Багато людей працюють в компанії по 10-15 років, а є й такі, хто з нами з моменту заснування — це 19-20 років.
Якщо ж говорити про повагу — то це у нас записане в сонмі корпоративних цінностей як «fun & respect» (веселощі та повага). Fun, тому, що ми робимо все в радість, в кайф, легко, але «не по приколу», а з повагою як один до одного, так і до партнерів, а також до тварин. Тварини взагалі є нашими головними клієнтами, адже ми працюємо для них. Як каже наш власник: «У нас ніколи не працюватиме людина, яка може копнути кота на вулиці»!
У нас pet friendly офіс, ми з 2012 року розвиваємо в Україну американську традицію, що називається «take dog to the work» (візьми собаку на роботу). В США це один день на рік, коли працівники приходять з чотирилапими в офіс. А у нас можна постійно приходити з песиками або навіть з котами на роботу. Ми трансформували цю традицію у культуру розвитку pet-friendly офісів та громадських просторів і щороку до цього руху долучається щоразу більше компаній. Я особисто останнім часом приношу в офіс свого кота).
Бізнесам необхідно весь час нагадувати світу, що у нас йде війна і вона є світовою відповідальністю
Яке ваше найулюбленіше свято?
Час із рідними і близькими людьми — дати і дні тижня не мають значення!
Порода не має значення, харизма та інтелект властиві всім пухнастим. Тож я точно відвоювала б своє місце під сонцем, як в особі «двортер'єра», так і вівчарки-малінуа)))
Якщо про вас колись зніматимуть фільм, яка акторка могла б ідеально вас зіграти?
Ніколь Кідман. Колись прочитала, що один із маркерів професійної майстерності для акторки — вміння грати жінок значно старших свого віку. Мені здається, що Ніколь Кідман має цю суперсилу і дуже велику внутрішню глибину, щоб «розкопати» будь-який характер та історію.
Якби ви могли мати суперсилу, що б ви обрали?● Вміти зупиняти час● Вміти літати● Розуміти мову тварин
Мову тварин я і так розумію :)
Насправді під час тих жахливих рашистських обстрілів, в контексті яких ми живемо, мені б хотілось вміти літати — бо здається часом, що тільки на висоті пташиного польоту можна від них сховатись.
Зупиняти час — теж ідеально, бо дедлайни — моя слабка сторона, і мені кожного першого разу не вистачає 1 години, 1 дня чи 1 тижня, щоб щось встигнути у комфортному режимі :)
А взагалі — хотілось би відчути, як то мати сильні вокальні дані, якби роздавали таланти, я б попросила голос))
Ставлення до тварин та до вразливих груп населення — це маркер зрілості