інтерв'ю
Інтерв'ю з найкращою тренеркою з управління часом, засновницею та власницею компанії BogushTime, Людмилою Богуш
Follow us:
інтерв'ю
Інтерв'ю з найкращою тренеркою з управління часом, засновницею та власницею компанії BogushTime, Людмилою Богуш
Follow us:
Це пов'язано з тим, що сильні люди насправді не захищені, бо вони самі захищають. Тому не мають часу на себе та дуже часто працюють на розрив або надрив. Подивиться, наскільки зараз популярна тема вигоряння, а чому? Вигоряння це не про те, що людина згоріла на роботі, а про те, що вона отримала поразку. Бо коли ти вигораєш - вигоряння тебе не дожене ніколи. А ось коли ти щось не встигаєш або втрачаєш, ось тоді ти відчуваєш стан марнотратства своїх сил та часу і після цього наступає вигоряння, депресія.
А що таке щастя? Це стан який ви відчуваєте, коли досягаєте, досягаєте попри перешкоди та труднощі. А якщо ти ще вмієш планувати та бачити перешкоди завчасно, то навіть відчуваєш себе щасливим, коли вони з'являються нарешті, бо ти ж їх спланував.
До того ж сильні люди це величезна цінність країни та всесвіту - треба їм допомагати залишатися сильними та спроможними.
Час це життя. Немає часу - немає життя. Це - банально, а банальним зветься те, що всім відомо, та не використовується. Бо воно ж - банальне!А якщо говорити про це інакше, то щастя напряму залежить від того, як ти проводиш чи не проводиш свій час, на що та кого ти його витрачаєш або втрачаєш, з ким ти спілкуєшся та скільки задоволення від цього отримуєш. Отже, зв’язок прямий-прямий. А якщо до цього додати ще сам термін життя як час життя, то взагалі все зрозуміло, як вони пов'язані.
Треба цілі виймати з мрій
Людмила Богуш
Коли ви розробляєте план досягнення цілі, то сьогодні у світі рекомендовано використовувати принципи agile-планування, це перекладається як “гнучке планування”. Воно виглядає так: Все починається з мрії, з якої ви “виймаєте” цілі, от же ціль це те, як ти бачиш реалізацію своєї мрії.
Потім треба зробити план великими кроками від цілі до цього року - він формулюється проміжними результатами. Після цього сформулювати результат на кінець грудня цього року. Потім - результат на кінець цього кварталу, а потім розписати проміжні результати кожного тижня на 4-6 тижнів вперед від сьогодні. А після цього у подробицях спланувати свій поточний тиждень та виконати його. А при плануванні наступного тижня врахувати ті зміни, які сталися за цей час, так саме зробити з наступним тижнем і так далі.
Якщо планувати-жити за такою системою, то ви будете рухатися до своїх цілей попри все. Ми цьому не просто навчаємо - ми супроводжуємо клієнтів та корегуємо поки не буде розроблений справжній та дієвий план.
А переглядати свої цілі треба або тоді, коли ти їх досяг, або коли вони втратили актуальність, або почали заважати іншім напрямкам твого життя. І обов’язково переглядати їх один раз на рік, тому в моєму планувальнику БогушБук цілі на рік та на 10 років знаходяться на одному бланку, тому людина вимушена переглядати свої довгострокові цілі один раз на рік обов’язково, бо треба розробити новий план на рік та переписати цілі на 10 років, та й додати щось.
Перше, я враховую, що моя тривога може не буті пов’язана зі мною - я її можу підхопити від когось. Бо я багато займалась духовними практиками, тому у мене надмірна чутливість. От же, якщо у мене тривога, я перепитую себе: звідки вона, від кого. Й можу знайти людину або декілька людей, які цю тривогу транслюють. Тоді моя задача - просто відключитися від цього, не приймати сигнал.
Якщо у мене мої власні негативні емоції, я використовую техніку перенаправлення уваги. Для того, щоб нервувати, треба направляти увагу на свій стан, свої емоції та думки. А для того, щоб заспокоїтися, треба увагу спрямувати назовні, від себе. І для цього я підхожу до вікна та починаю рахувати предмети якогось одного кольору, наприклад, рахую жовте та повинна нарахувати 50 жовтих об’єктів, тільки тоді можна зупинитися. Ця вправа дуже добре витягує увагу назовні та підвищує настрій. Зазвичай мені вистачає нарахувати 30, щоб піднятися по емоційному тону. Я так рятувалася в Казахстані, бо до початку війни я була в Алматі у відряджені, то розумієте мій стан, коли я прознала про війну та про те, що всі літаки скасовані? Стільки всякого різного нарахувала з вікна…
Ще мені допомагає біг вулицею - треба знайти рішення, вдягаю кросівки та вибігаю. За 20 хвилин рішення є.Що стосується розслаблення… Ну, у мене кішка з’явилась, я її придбала в Казахстані, коли зрозуміла, що я там залишилась одна на невідомий термін, то я з нею гуляю, подорожую - а це теж відволікає увагу від проблем.
А в Києві я навчилась готуватися до нічних обстрілів: я лягаю спати о 10 вечора, щоб виспатися до 4-й ранку, пам’ятаєте, був такий час, що шахеди прилітали під ранок - то я себе привчила лягати спати по команді, так і кажу собі “спати” та вимикаю світло і відкладаю книжку.
Переглядати свої цілі треба або тоді, коли ти їх досяг, або коли вони втратили актуальність, або почали заважати іншім напрямкам твого життя
Людмила Богуш
Те, чим ти займаєшся - це твій бізнес. І якщо ти найманий працівник, це означає, що ти продаєш свої вміння, розум та руки. І це - твій бізнес, ти сам і є твій бізнес. Тому треба цю роботу робити якісно та підвищувати кваліфікацію, щоб отримувати більше доходу від цього бізнесу
Людмила Богуш