вибір superwoman
Про сучасну сферу гостинності в Україні, про нові виклики індустрії та про важливість комунікації розповіла CEO Ribas Hotels Management Юлія Косенко
Follow us:
вибір superwoman
Про сучасну сферу гостинності в Україні, про нові виклики індустрії та про важливість комунікації розповіла CEO Ribas Hotels Management Юлія Косенко
Follow us:
Пані Юліє, розкажіть, будь ласка, про свою роботу — чим займається СЕО готелів, за що відповідає?
Я працюю як СЕО керівної компанії, і моя основна задача це реалізувати стратегію нашої компанії та візію засновника - створити світову мережу готелів з українським корінням. І є ще одна ціль, над якою ми працюємо з командою - це стати Lovemark мережею готелів в Україні. Тому всі мої дії спрямовані на реалізацію цих цілей, за рахунок побудови команди, правильного розподілу ролей, створення системи, яка щодня наближає нас до цілей.
Ви працюєте в сфері гостинності вже понад 19 років. А як змінився підхід до готельного бізнесу за час вашої кар’єри? Які тенденції зараз формують майбутнє гостинності?
Галузь гостинності суттєво змінилася за ці роки — від табличок «Є ВІЛЬНІ МІСЦЯ» на в’їзді до Євпаторії в Криму, де я починала свій шлях, до епохи максимальної діджиталізації, уваги до сервісу, деталей і головного — до гостя та його повернення.
Сьогодні майбутнє гостинності — у поєднанні інновацій і турботи. Гість очікує можливості обирати усе — від способу комунікації до кольору постільної білизни. Створення емоцій, що запам’ятовуються надовго, стає основою сервісу.
Також суттєво змінюється поведінка гостей: вони бронюють частіше, але на коротші терміни, стають більш вибагливими у виборі готелю й дедалі частіше шукають унікальні локації для відпочинку.
Бачила, що ви розповідали про корпоративну культуру як стратегічну силу бізнесу. Які принципи формують культуру Ribas Hotels?
1. Лідерство.Для мене лідерство – це насамперед любов до справи та команди. Це означає не просто “керувати”, а бути включеним у процес, цінувати внесок кожного і створювати атмосферу, у якій люди хочуть працювати та розвиватися. Коли всередині команди є щира зацікавленість і підтримка, формується залученість. Люди не просто виконують свої посадові обов’язки, а відчувають себе частиною чогось більшого. Такий підхід веде до іншого рівня взаємодії.
2. Комунікація через цілі.Я вірю у силу комунікації, яка базується на спільному баченні. Важливо не просто делегувати “що” робити, а пояснювати “навіщо”. Коли команда розуміє суть і сенс, мотивація з’являється природно. Якщо ж людині потрібні лише короткі інструкції “зроби це”, то, швидше за все, наші підходи не зійдуться. Я прагну надихати — не завданнями, а метою.
3. Домовлятися, а не диктувати.Нове покоління високо цінує свободу. Проте свобода без відповідальності – це хаос, тому я будую комунікацію як процес спільного ухвалення рішень. Мета єдина для всіх, а спосіб її досягнення — індивідуальний. Я даю максимум автономії і водночас допомагаю відчувати відповідальність за свої рішення.
4. Комунікація через сильні сторони.Один з ключових принципів – акцент на сильних сторонах людей. Усі ми різні і в кожного є природні таланти. Я підтримую ідею з книги “Атомні звички”: “Важко працюй над тим, що тобі дається легко”. Тобто якщо людині щось вдається добре, варто розвивати саме цю навичку. Завдання керівника – зрозуміти, у чому сильні сторони кожного члена команди, і правильно розподіляти завдання відповідно до цього.
5. Комунікація має бути регулярною.Забагато комунікації не буває. Наша команда працює у форматі регулярних зустрічей: one-to-one, регулярні зустрічі іншого формату. Комусь потрібно більше підтримки, хтось віддає перевагу повній автономії. Моє завдання – розуміти ці нюанси та адаптовувати стиль взаємодії відповідно до потреб команди.
Як ви вибудовуєте довіру та залученість команди? Чи є у вас власні методи мотивації співробітників?
Я не дуже вірю в зовнішню мотивацію. Вірю у внутрішнє бажання людини робити свою роботу добре — або, навпаки, байдуже. Адже навіть щоб працювати абияк, потрібна певна "мотивація".
Залученість команди народжується не через бонуси, а через натхненну мету, розуміння своєї ролі та можливість застосовувати власні таланти. Коли ці умови є — створювати справді круті проєкти стає значно простіше.
Які головні виклики стоять перед керівниками готелів сьогодні, під час повномасштабного вторгнення? Як ви допомагаєте своїй команді з ними справлятися?
Головний виклик сьогодні — прийняти, що стабільності немає і, ймовірно, не буде. Невизначеність стала нашою новою реальністю, і з нею потрібно навчитися жити в унісон.
Саме тому важливо бути гнучким до змін, вміти швидко ухвалювати рішення, знаходити внутрішню стійкість і працювати з власним рівнем енергії. Це ключові навички для керівників, які мають не лише впроваджувати їх особисто, а й передавати далі — своїм командам.
Як ви обираєте людей у команду? Які якості є ключовими для менеджера у сфері гостинності?
Для мене важливо відчути, що людина готова до автономності і свободи, що вона розділяє ці цінності та розуміє, що вони безпосередньо пов’язані з відповідальністю та усвідомленістю. Це має бути людина, в якої є скіл "мені більше за всіх потрібно", яка добивається своїх цілей, та розуміє як добитись загальних цілей. Це високий рівень енергії, почуття гумору та любов до людей. Все інше ми готові розвивати та навчати.
Який найцінніший урок ви винесли з 19-річного досвіду управління?
Sharing is caring — це найцінніший урок, який дала мені ця сфера і життя загалом.
Ти отримуєш від світу те, чим ділишся. Любов народжується з любові, щастя множиться щастям — саме на цьому, зокрема, й тримається гостинність. Це про служіння людям. Про щирість і щедрість навіть тоді, коли здається, що світ не зовсім справедливий.
Я люблю цю сферу саме за це. І щиро вдячна, що колись вона обрала мене.
Як вважаєте, які ключові навички та принципи допомогли вам стати успішною в управлінні готелями різних форматів і масштабів?
Сміливість і енергія — думаю, це головне, що допомагало мені розвиватися в цій сфері, куди я свого часу потрапила випадково. Насправді я проходила тестування на сильні сторони, і там ключовими виявились: значущість в розрізі можливості впливати та нести зміни, стратегічне бачення, спрага до досягнень та організованість. Це те, в чому мені легше за все і саме за рахунок цих талантів, я розумію як рухатись та розвиватись, щоб мати змогу їх реалізовувати.
Поговоримо трохи про вас особисто: як ви відпочиваєте, в чому знаходите силу та натхнення?
Думаю, відсотків на 90 я складаюсь з роботи - і саме вона дарує мені неймовірне натхнення. Ще одне джерело натхнення — це навчання. У будь-якому форматі, в будь-якому напрямі. Але, без сумніву, моє найбільше натхнення - це моя донька та наші подорожі.