Image placeholder

вибір superwoman

Від бізнесу в валізі до найуспішнішого ритейлера та дистрибʼютора

Оксана Бішко та Ілона Сич про SISTERS - один із найпопулярніших та впливовіших брендів з продажу косметики в Україні

Image placeholder

вибір superwoman

Від бізнесу в валізі до найуспішнішого ритейлера та дистрибʼютора

Оксана Бішко та Олена Сич про SISTERS - один із найпопулярніших та впливовіших брендів з продажу косметики в Україні

Як прийшла ідея створити бренд Have A Rest?

Під час декрету я допомагала чоловіку з маркетингом у нашій сімейній компанії, проте мріяла створити бренд, який буде надихати мене, моїх подружок та повністю втілювати моє бачення. Протягом декількох років мене не полишала думка реалізувати цей проєкт, проте стартовою точкою стала наша з подружками поїздка в Амстердам. Після шопінгу і переїзду у моїй голові з’явилася думка, що було б круто створити валізи з вбудованими вагами.

Через деякий час ми з чоловіком поїхали на виставку в Китай – я планувала надихнутися та точно зрозуміти напрямок, куди буду рухатися. Там до комплектації валіз вже додавалися USB-порти і ваги. Але стало чітко зрозуміло, що валізи – це досить великі інвестиції. Тому, було прийняте рішення створити бренд аксесуарів для подорожей. Я звернулася до нашого арт-директора Анастасії і сказала: “Все, ми будемо розробляти з тобою брендинг аксесуарів для подорожей”, мій чоловік у цьому мене підтримав, сказавши, що все до чого я доторкаюся починає продаватися і тому готовий проінвестувати у створення валіз. І саме так smart-валізи перетворилися у наш основний продукт.

Де ви брали ресурс на відкриття? Знання, фінанси, мотивацію?

По-перше, я довго працювала в агрохолдингу. Спочатку я була там секретарем, потім перейшла у відділ маркетингу і стала помічником бренд-менеджера. І, звичайно, цей досвід дуже вплинув на мої знання. Зараз я можу з упевненістю сказати, що найкращі знання – це завжди досвід.
По-друге, я допомогла чоловіку – робила помилки, знову пробувала та бачила реальні потреби людей. Потім я сходила на дводенний курс в KMBS “Як створювати бренд”. Спочатку мені здалося, що я нічого не запам’ятала, але пізніше зрозуміла, що все відкладається і це також допомогло.
Щодо фінансів – у сам контейнер проінвестував мій чоловік, але у мене також були відкладені гроші і я їх змогла вкласти у запуск маркетингово напрямку.

Illustration

Оксана: Вислів “Бути у себе в пріоритеті” — охоплює цілий всесвіт. Адже якщо жінка ставить на перше місце родину, кар’єру та турботу за всіма, але не за собою — її неодмінно очікуватиме емоційне та фізичне вигорання. Любов до себе — це основа щастя будь-якої людини. І наша мета полягає в допомозі віднайти той самий баланс, коли ти відчуваєш, що ти дійсно у себе в пріоритеті.
Ми з сестрою не зупинились на веденні блогу. Ми прагнули рости та масштабуватись, що зрештою привело до відкриття чотирьох магазинів Sisters. Наступним етапом нашого розвитку стала дистрибуція. Ми доклали багато зусиль для того, щоб привезти в Україну такі міжнародні бренди, як-от: Curlyshyll, Bjorn Axén, Rated Green, By Wishtrend, I’m From, Dear Klairs, Cos De Baha.

Illustration

Скільки пройшло часу від створення ідеї до її втілення?

У травні 2017 року ми вже розробляли брендинг, придумували назву, починали втілювати у життя перші зразки, які отримали через 3 місяці, і робили перші зйомки. Через 5-6 місяців ми створили Instagram-сторінку і приймали передзамовлення на валізи зі знижками, проте через затримки з логістикою дорога до покупців займала 4 місяці. У підсумку від ідеї до комплексного запуску пройшло 9 місяців – це було як справжнє народження дитини.

Illustration

Яка філософія бренду?

Раніше я з впевненістю відповідала: “Головна ідеологія Have A Rest – це розвиток філософії красивих подорожей та доповнення стильного образу мандрівника”. Але 24 лютого все повністю змінилося. Естетика красивих подорожей і стильних образів не те, що вийшла з інфополя, а взагалі перестала когось хвилювати. З’явилися зовсім інші пріоритети, а разом з ними і аксесуари для подорожей віднайшли кардинально нові сенси. Хоча до валізи й додалася небажана приставка – тривожна, але разом з цим вона перетворилася на маленький дім для кожного українця. На дім, в який вдалося скласти все своє життя за декілька хвилин, який подолав з тобою тисячі кілометрів та тисячі емоційних станів.

Тому, філософія бренду зараз – це, по-перше, про підтримку та відчуття дому у будь-якій точці земної кулі. Наші валізи перетворилися на один з єднальних атрибутів за яким люди Have A Rest впізнають один одного за кордоном та одразу ідентифікують “своїх”.

Як війна позначилася на вашому бізнесі?

Це було дуже складно. Коли почалася війна хвиля стресу, страху та незрозумілості охопила кожного. Команда Have A Rest близько місяця взагалі не працювала, адже головним пріоритетом було знайти відносно безпечне місце для себе та близьких. Проте коли перші клієнти вийшли на зв'язок – ми зрозуміли, що ми зараз потрібні їм, адже багато хто потребує валіз з якими зможе знайти прихисток для себе.
На той час наш склад знаходився у Харкові – він перебував під постійними обстрілами й там було дуже небезпечно, тому, нам треба було вирішити як його перевезти в інше місто. У цей самий час контейнер з валізами через війну затримався і ми залишилися без товару.
Нам треба було швидко шукати рішення і ми зібрали всі валізи з недосконалостями, які приїздили до нас протягом 5 років існування бренду з виробництва, створили окрему сторінку в Інстаграм і почали їх продавати зі знижками. Саме з цього розпочався окремий проєкт Have A Chance, де і зараз продаються валізи зі знижками.
Також одразу стало зрозумілим, що нам треба адаптовувати контент в соцмережах під нові реалії. Так виникла рубрика: “Сильні, бо разом”, де у форматі маленьких інтерв'ю друзі бренду Have A Rest розповідали про свій досвід вимушеної евакуації.

Це був дуже складний шлях, як і для всіх українців і українських бізнесів, але ми змогли все подолати разом, віднайти нові сенси та активно рухаємося вперед.

Illustration

Час спонукає нас щось змінювати. У вас частіше продукцію купують наживо чи онлайн?

Наразі 90% продажів – це саме онлайн.

З якими труднощами стикалися коли організовували бізнес?

Труднощі насправді виникали й виникають на всіх етапах роботи – труднощі з командою та налагодженням комунікації, адже я ніколи не працювала саме на керівній посаді. Ще є аспект виробництва, коли те, що ми придумали з дизайнерами треба втілити в життя на гідному рівні.

Факапи найчастіше пов’язані з логістикою або браком від виробника. Наприклад, у нас була успішна перша партія валіз зі SkyUp Airlines для бортпровідників, але коли вони замовили другу партію – приїхав контейнер валіз в іншому відтінку помаранчевого.

Але, не дивлячись на все, труднощі – це круто, адже саме вони надають тобі можливість розвиватися, рости та виходити за межі.

Illustration

інтервʼю

ІДЕЯ – ЦЕ НАЙДОРОЖЧИЙ ТОВАР У СВІТІ!

Інтерв'ю з керуючою акціонеркою однієї з найбільших страхових компаній країни – "Арсенал Страхування" – Мариною Авдєєвою.

Illustration

інтервʼю

Я ЯК ТАНК. ЯКЩО Я МАЮ МЕТУ, ТО В НЕЇ НЕМАЄ ШАНСІВ

Велике інтерв'ю зі Світланою Монастирською, яка пройшла шлях від касира до заступника Голови Правління одного з найбільших банків

Illustration

інтервʼю

МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ В МОМЕНТ, КОЛИ СТАЮТЬ СИЛЬНІШІ ЗА НАШІ СТРАХИ

Інтерв'ю із засновницею мережі освітніх проектів МрійДій (школи, садки, табори, навчання для вчителів та батьків, проектна школа, соціальні напрямки) Лідією Білас